Menu
Sepet

Tinerler

Tinerler

Tiner

Boya ve badana uygulamalarını gerçekleştirilirken işlemlerin daha rahat yapılması için tinerler kullanım yapılmaktadır. Tiner çeşitleri kimyasal bir karışım olarak üretilmektedir. Boya çeşitleri kutularından boşaltıldığında yoğun kıvama sahip ürünlerdir. Bu yoğun kıvamı boyanın uygulaması yapılırken kullanımını zorlaştırır.


Tiner Nedir?

Tiner, solvent bazlı boyaların rahatlıkla sürülmesini sağlamak için inceltilme işlemlerinde kullanılmaktadır. Değişik amaçlara göre üretim yapılmış, değişik boyaları inceltmek için tiner çeşitleri bulunmaktadır. Tiner çeşitleri arasında yer alan Sentetik tinerler ve selülozik tinerler en uygun Tiner fiyatları ile kategorimizde satışa sunulmuştur. İhtiyacını karşılayacak selülozik tiner ve diğer tiner çeşitlerini ve özelliklerini inceleyerek Favorini Al avantajları ile sipariş verebilirsiniz.

 

Tiner Ne İşe Yarar?

Boya inceltme özelliğinin yanında tiner çeşitleri boyanın değdiği alanlardaki lekelerin temizlenmesi için de kullanılır. Tinerler boya çözücü özelliği sonucunda bütün alanda sürülen boyayı temizler. Boya uygulamaları sonrasında fırçaların temizlenmesinde de en ideal sonucu tinerler sağlar.

 

Kullanım Alanları ve Özelliklerine Göre Tiner Çeşitleri Nelerdir?

Selülozik tiner, selüloz bazlı vernik ve boyaları inceltmek için kullanılan tiner çeşididir. Tiner çeşitleri arasında en etkili olanı selülozik tinerdir. İnsan vücudunda tahriş edici etkiye sahiptir. Plastik veya benzeri materyalleri eritebilecek kadar güçlü yapıdadır. Bu özelliğinden ötürü teneke kutularda muhafaza edilir. Uçuculuk özelliği tepe seviyededir ve uygulama yapılan alanda iz bırakmaz.

 

Sentetik tiner çeşidi ise sentetik bazlı vernik ve boya için tercih edilen inceltme ürünüdür. Selülozik tinere göre daha az etkilidir. İnsan vücudunda ve plastik yüzeylerde etkisi daha düşüktür. Bu nedenle de plastik şişelerde muhafaza etmeye uygundur. Uçucu özelliği daha az orandadır ve içerisinde yağ bulunması nedeni ile iz bırakmaktadır.

 

Kokusuz tiner çeşitleri ise özel olarak koku barındırmadan üretim yapılmıştır. Solvent bazlı boyaları inceltmek için kullanılabilecek en uygun tiner çeşididir. Tiner kokusundan rahatsız olanlar için kusursuz bir tiner çeşididir.

 

Hrm tiner çeşitleri ise sanayi uygulamalarında ve araç boyama atölyelerinde tercih edilir. Bu tiner çeşitlerinin tamamı boya lekelerinin çözülmesi için kullanılabilir.

 

Tiner Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tiner ile alakalı tercih yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus uygulanacak olan işleme uygun tineri satın almaktır. Selülozik ve sentetik tiner çeşitleri arasında özellik farklı olması nedeni ile yapacağınız boya için uygun olanı seçerek satın almalısınız. Tiner fiyatları, tiner çeşitleri ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

 

Tinerler uçucu maddeler olması nedeni ile kesinlikle kapalı kaplarda muhafaza edilmelidir. Kutusu açık olan tinerleri kesinlikle satın almayınız. Tiner ile işinizin sona erdiğinde kutunun ağzını mutlaka sıkıca kapatmalısınız.

 

Tiner kokusu insan sağlığına zararlı olduğu için uygulama esnasında ortamın havalandırılması gerekmektedir. İnsan vücuduna teması durumunda sabun ve su ile hızlı biçimde yıkanmalıdır.

 

Boya işlemlerinde kullanmak üzere tinerler ve benzeri malzemelere ihtiyacınız olduğunda Kategorimizde sizlere her çeşit ürünü üstelik online alışveriş kolaylığı ile sunuyoruz.  Yapmanız gereken tek şey kategoriyi inceleyerek beğendiğiniz ürünü sepete eklemek.

Bu kategoride ürün bulunamadı.