Sepet
İç Cephe Boya

İç Mekan Boyalarını Favorinial!dan veya Favori Yapı Marketlerden Satın Alın!

İç mekan boyaları, odaların dekoruna mükemmel bir son dokunuş sağlar. Ev ve ofis tabanlı kullanıcıların değişen ihtiyaçlarını karşılamak için Favorinial, iç mekan boyaları için mükemmel bir folyo oluşturabilecek bir iç mekan boyaları yelpazesi sunar. Bu kategoride sunduğumuz , iç mekan duvarlarında kullanılmak üzere tasarlanmış SİLİKONLU ve plastik iç cephe boyalardır. Yüzeylere zarif, dayanıklı bir mat, yarı mat, ipeksi mat, parlak kaplama sağlayan hazır tonlarda ve renklendirilebilir formatlarda mevcutturlar. İç mekan boyaları, duvarlara zengin, zarif bir parlaklık vermek için iç duvar bitirme uygulamalarında kullanım için en uygun olanlardır. Alt duruma iyi bağlanma ile pürüzsüz, dayanıklı bir son kat sunmak için yeni kimyadan üretilen boya polimerlerine dayanırlar. Favorinial'da, alıcıların iç cephe boyası arayışında markalara verdiği önemin farkındayız. Bu nedenle, Albera, Marshall, Polisan, Filli gibi pazarın önde gelen markalarından en yeni iç mekan boyaları tedarik ettik. Satın alma ekibimiz tarafından tedarik edilen ürünler, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamak için bir dizi kalite testine tabi tutulur. . Ürünler, alıcılarımızın bütçesine uyacak şekilde rekabetçi bir aralıkta fiyatlandırılmıştır. Odalarınıza taze, yeni bir görünüm kazandırmak için Favorinial tarafından sunulan yeni ürün yelpazesinden seçim yapın. Ürünler, alıcılarımızın bütçesine uyacak şekilde rekabetçi bir aralıkta fiyatlandırılmıştır. Odalarınıza taze, yeni bir görünüm kazandırmak için Favorinial tarafından sunulan yeni ürün yelpazesinden seçim yapın. Ürünler, alıcılarımızın bütçesine uyacak şekilde rekabetçi bir aralıkta fiyatlandırılmıştır. Odalarınıza taze, yeni bir görünüm kazandırmak için Favorinial tarafından sunulan yeni ürün yelpazesinden seçim yapın.

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli  İç Cephe Boyası Favorinial’da bulabilirsin

Evlerin odasında mutfağında vc ve banyosunda dahi kullanılabilen ve bulunduğu ortamın rengini değiştiren iç cephe boyası çeşitleri tarzınızı ve iç dünyanızı yansıtır. Ev dekorasyonunda büyük bir öneme sahip olan iç cephe boyaları birbirinden farklı renk seçenekleri ile sunulur. Evini baştan aşağı yenilemek isteyenler hem tarzları hem de sezonun trend renklerini göz önünde bulundurarak bu geniş renk yelpazesi içinden seçim yapabilir. İç cephe boyası markaları sıcak ve kaliteli bir atmosfer oluşturacak çeşitli seçenekler sunar. Evinizde açık ve kapalı alanlarda etkili sonuçlar alınmasını sağlayan iç cephe boyalarının avantajlarından biri de kolay uygulanabilir kalitesine göre silinebilir hatta yıkanabilir olmasıdır. Çeşitli bileşenlerle üretilen ve görünüm olarak da birbirinden ayrılan en iyi iç cephe boyası çeşitleri bu özellikleri nedeniyle farklı bütçelere hitap eder. Ev ve iş yerlerinde duvarların yanı sıra kapı ve panelleri canlandırmak amacıyla da kullanılan iç cephe boyalarını favorinial.com üzerinden uygun fiyatlara alabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız olan boya fırçası fiyatlarını da indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

İç Cephe Boyası Çeşitleri ve Özellikleri

Markalar tarafından farklı kalitelerde üretilen iç cephe boyası çeşitleri özellikleri ve görünümleri bakımından değişiklik gösterir. Ev ve iş yerleri gibi yaşam alanlarına canlılık ve hareket katmanın en kolay yollarından biri olan iç cephe boyaları genel olarak su bazlı iç cephe boyası ve sentetik yağlı  boya olmak üzere ikiye ayrılır. Günümüzde daha sık tercih edilen su bazlı boyalardır su bazlı boyalar ise  silikonlu ve plastik iç cephe boyaları olmak üzere ikiye ayrılır. Günümüz en fazla tercih edilen boya silikonlu iç cephe boyasıdır. Sağlıklı ve ekonomik bir alternatif olan plastik iç cephe boyası çeşitleri mat bir görünüme sahiptir. Pürüzlü bir yapıya sahip olan boyaların en önemli avantajlarından biri kapatıcılığının yüksek olmasıdır. Kokusuz olan plastik boyalar aynı zamanda uygulama sonrasında hızlı bir şekilde kurur. Yeni nesil silikonlu iç cephe boyası çeşitleri ise genellikle ipeksi mat, özel mat , yarı mat ya da parlak görünümündedir. Uygulandığı alana pürüzsüz bir görünüm veren boyalar silinebilir özelliğe sahiptir. İpeksi mat, yarı mat gibi çeşitleri olan silikonlu boyalar özellikle dekoratif bir görünüme sahip olmalarıyla da tercih nedeni olur. Boya ambalajları 2.5 lt,3,5 kg,7,5lt,10 kg,15 lt,20 kg ölçülerinde baz halinde olur ve istediğiniz renkte renk makinelerinde renklendirilir.

İç Cephe Boyası Fiyatları

Hayatınıza renk katan ve ortamınızın havasını değiştiren ve ruh halinizi yansıtan İç cephe boyası fiyatları kalite, kalite  değiştiği için fiyatlarında  farklılık gösterir. Bu anlamda, su bazlı ve sentetik yağlı bazlı boyalar ile silikon ve plastik boyaların fiyatları bu boya çeşitlerinin yapıları ve görünümleri nedeniyle birbirinden farklıdır. Aynı zamanda, bu boyaların uygulanabildiği alanlar da değişiklik gösterir. Markalar duvar, kapı, panel, cam ve ahşap alanlar için farklı özelliklerde boya üretimi yapar. Boyalar, ilgili yüzeylere doğrudan ya da aşamalı bir şekilde uygulanabilir. Doğrudan boyanın uygulanmayacağı alanlara macun, dolgu ya da renksiz astar boyalar da uygulamak gerekir. Tüm bu boya çeşitlerinin fiyatları markaya ve bileşenlere göre değişiklik gösterir. Uygulama biçimi ve boyanın temizliğinin nasıl olduğu da fiyatları etkileyen faktörler arasında bulunur. Pürüzsüz bir görünüme sahip olan silinebilir iç cephe boyası ve ısı yalıtımlı boya çeşitleri diğer boyalara göre farklı fiyatlandırılır. Buradan iç cephe boyası renkleri ve fiyatlarını inceleyerek bütçenize uygun boya çeşidini belirleyebilirsiniz.

İç Cephe Boyası Alırken Dikkat Edilecekler

İç cephe boyası seçiminde boyanın kalitesi ve özelliklerinden kullanım alanına, renklerden dayanıklılığa kadar pek çok etkene dikkat etmekte fayda bulunur. Boyanın parlak ya da mat olması ve silinebilir özelliğe sahip olması da önemli faktörler arasındadır. Özellikle çocuklu aileler için çabuk kirlenen duvarların temizliğinin pratik olması büyük önem taşır. Bu anlamda, duvarların yalnızca nemli bir bezle temizlenebilmesini sağlayan su bazlı silikonlu boyalar doğru tercihtir. Nefes alan bir yapıya sahip olan bu boyalar silindikten sonra da pürüzsüz görünümlerini korur. Plastik boyalarda ise temizlik için daha zahmetli işlemler uygulamak gerekir. Bu boyaların en önemli avantajı ise ekonomik olmalarıdır. Renkler de boya seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Uygulama alanını çok daha aydınlık göstermek isteyenler açık renk iç cephe boyası gibi açık renklere yönelebilir. Özellikle evlerin salon ve mutfak gibi bölümleri için uygundur. Koyu renk iç cephe boyası gibi koyu tonları ise yalnızca belli alanlarda kullanarak çok daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz. İç cephe boya yorumları ve kullanıcı deneyimleri de boya satın alırken size yardımcı olacaktır.

İç Cephe Boyası Kampanyaları

Ev ve iş yerlerinde dekorasyonun önemli ögelerinden biri olan boyalar farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler iç cephe boyası çeşitleri fiyatlarının da değişmesine neden olur. Silinebilir özellikte olması, ısı yalıtımı yapması ve görünüm bu özellikler arasındadır. Günümüzde en sık kullanılan su bazlı boyaların çoğu silinerek pratik bir şekilde temizlenebilir. Özellikle silikonlu boyaların tercih edilmesinde temizliğin kolay olması büyük bir etkendir. Deterjana bile gerek kalmadan yalnızca nemli bir bezle silinen duvarlardan lekeler ve kirler kolaylıkla çıkar. Diğer boya çeşitlerinde ise temizlik yaparken boyanın rengine zarar verme riski vardır. Bununla birlikte, plastik boya çeşitleri de ekonomik ve sağlıklı bir alternatif olmasıyla tercih edilir. Evinizde hangi boyayı tercih edeceğinize karar verirken iç cephe boyası tavsiyesi ve yorumlarını dikkate alabilirsiniz. Ortamın büyüklüğüne göre hacmi değişen boyaların da fiyatları farklıdır. İç cephe boyası 1 lt ile tek katta 15-20 m2 alan boyar. Buradan indirimleri takip edebilirsiniz. En iyi boya fiyatları avantajı sunan kampanya dönemleri sayesinde bütçenizi zorlamadan aradığınız ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kaliteli İç Cephe Boyaları

Geniş bir kullanım alanına sahip olan en ucuz iç cephe boyası çeşitleri farklı kalite ve görünümlerdedir. Ev ve iş yerleri gibi kapalı alanlarda bulunan duvarlar, kapılar, camlar ve pencere pervazları gibi bölümlerde kullanılan boyaların kalitesi bazı özelliklere göre anlaşılabilir. Kaliteli boyaların kapatma işlevi oldukça yüksektir. Özellikle duvarlarda, uygulamanın ardından altta kalan bölümün görünmemesi gerekir. Bu anlamda, duvarın niteliğine göre uygulanan boya miktarı değişir. İç cephe boyası 7,5 lt seçenekleriyle salon gibi geniş alanlar rahatlıkla boyanabilir. Boyanın rulo fırçalarla pratik bir şekilde uygulanabilmesi ve hızlı kuruması da kullanıcıların aradığı özellikler arasında bulunur. İç cephe boyalarının çizilmelere, sürtünmelere ve silinmeye karşı dayanıklı olması da boyaların kalitesini ortaya çıkaran faktörlerden biridir. Farklı özelliklere sahip boyalar geniş bir renk alternatifine sahiptir. İster gri iç cephe boyası ile ortama modern bir görünüm verebilir, isterseniz de canlı ve parlak renklerle sıcak ve samimi bir atmosfer yaratabilirsiniz. favorinial.com üzerinden iç cephe boyası özellikleri ve fiyatlarını karşılaştırarak en uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz.

İç Cephe Boyası Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İç cephe boyası yapılırken duvar hazırlığı, mekâna uygun iç cephe duvar boyası ve fırça seçimi, odadaki eşyaların koruma örtüsü ile korunması, iç cephe duvar boyasının hazırlanması ve birkaç kat uygulanması gibi takip edilmesi gereken aşamalar bulunur. İç cephe boyası uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta duvarların boyama işlemine hazır oluşudur. Duvarda kabarma veya çatlak gibi çeşitli deformasyonlar varsa, bunların düzeltilmesi ve yok edilmesi ile işleme başlanması gerekir. Duvar pürüzsüz hale getirilip ıslak bir bez ile temizlendikten sonra iç cephe boyama işlemine başlanabilir. 
Duvar boyama işlemine başlanırken, ihtiyaç duyulacak olan duvar boyası miktarının doğru bir şekilde hesaplanması ve iç cephe duvar boyası satın alma işleminin buna göre yapılması büyük bir önem taşır. Bu sayede hem bütçenize daha uygun bir şekilde iç cephe duvar boyası alışverişi yapmış olursunuz hem de duvar boyama işleminiz yarıda kalmaz. Örneğin birden fazla 2,5 litrelik iç cephe duvar boyası satın almak yerine iç cephe boya 7,5 lt kutu satın almak daha avantajlı olabilir. Bunun için 7,5 lt duvar boya fiyatları takip edilebilir ve en doğru tercih yapılabilir. Duvar boyası satın alındıktan sonra üzerinde yazılan talimatlara göre hazırlanmalıdır. Boya, ihtiyaca göre iki veya üç kat uygulanabilir. Her uygulama arasında boyanın kuruması için yeterli sürenin beklenmesi önemlidir.

İç Cephe Boyaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İç Cephe Boyası Nasıl Yapılır?

İç cephe boyası yapmanın ilk aşaması boyanın hazırlanmasıdır. Boya, üzerinde belirtildiği şekilde suyla seyreltilerek hazırlanır. Hazır olan boya, boya işlemine hazır olan duvara doğru bir fırça ile uygulanır. İlk kat boyanın kuruması için zaman tanınır ve daha sonrasında ikinci kat boya uygulanır. İkinci kat boya, genellikle duvarda görülmesi istenen rengi verir. İhtiyaç duyulduğu durumlarda üçüncü kat boya uygulaması da yapılabilir. Duvarlarda istenen rengin tam olarak elde edilebilmesi ve istenmeyen fırça izlerinin oluşmaması için, her uygulama arasında boyanın kuruması için yeterli süre tanınmalıdır.

2.5 Litre İç Cephe Boyası Kaç Metrekare Boyar?

İç cephe boyası satın alınırken ilk akla gelen sorulardan biri, kaç litrelik duvar boyasına ihtiyaç duyulacağı ve duvar boyası fiyatları olur. En sık tercih edilen miktarlardan biri olan 2,5 litrelik duvar boyası, çoğu iç cephe boya markalarının ürünleri arasında yer alır. 2,5 litre iç cephe boyasının kaç metrekare için yeterli olduğu sorusunun cevabı ise yaklaşık 10 metrekarelik bir oda olarak bilinir. Ancak en doğru cevabın bulunabilmesi için boyanacak alanın tam olarak hesaplanması, boyanın su ile seyreltildikten sonra kaç litre olacağı gibi detaylı bilgilere ihtiyaç duyulabilir.

İç Cephe Boyası Nasıl Hazırlanır?

İç cephe boyanın hazırlanış şekli, genellikle duvar boyası kutusunun üzerinde yazılı olarak yer alır. İç cephe boyalar, içerisine belirli bir miktar su eklenerek inceltilmeye ihtiyaç duyar. Bu oran genellikle yaklaşık %20 civarındadır.  Örneğin iç cephe boyası 15 lt ise 3 litre su eklemek gerekebilir. Ancak en doğru miktar için iç cephe duvar boyasının üzerinde yazan talimatlara bakmak gerekir. Su miktarı ne kadar fazla olursa boyanın kapatıcılığı o denli az olabilir. Bu nedenle su eklerken dikkatli davranmak gerekir.

İç Cephe Boyası Nasıl Seçilir?

İç cephe boyası seçimi yapılırken renk, marka ve bu alışveriş için ayrılan bütçe gibi faktörler göz önünde bulundurulur. Duvarları renklendirilecek olan mekanda yer alan mobilyaların ve dekoratif unsurların renkleri, iç cephe boyası renginin seçiminde önemli bir unsurdur. Örneğin mobilyalar ve dekoratif objeler füme veya siyah gibi koyu bir renge sahipse, duvarların da koyu renk olmaması, mümkün olduğu kadar bej, krem veya beyaz gibi açık renkte olması gerekir. Bu sayede mekanda renk dengesi yaratılabilir ve oda, daha aydınlık ve ferah görünebilir.

En Çok Satan İç Cephe Boyalar

Sil-pak
Marshall özel mat
Marshall maximum
Albera Silica
Albera integra
Albera ikon

İç Cephe Boya

Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)

İç Mekan Boyalarını Favorinial!dan veya Favori Yapı Marketlerden Satın Alın!

İç mekan boyaları, odaların dekoruna mükemmel bir son dokunuş sağlar. Ev ve ofis tabanlı kullanıcıların değişen ihtiyaçlarını karşılamak için Favorinial, iç mekan boyaları için mükemmel bir folyo oluşturabilecek bir iç mekan boyaları yelpazesi sunar. Bu kategoride sunduğumuz , iç mekan duvarlarında kullanılmak üzere tasarlanmış SİLİKONLU ve plastik iç cephe boyalardır. Yüzeylere zarif, dayanıklı bir mat, yarı mat, ipeksi mat, parlak kaplama sağlayan hazır tonlarda ve renklendirilebilir formatlarda mevcutturlar. İç mekan boyaları, duvarlara zengin, zarif bir parlaklık vermek için iç duvar bitirme uygulamalarında kullanım için en uygun olanlardır. Alt duruma iyi bağlanma ile pürüzsüz, dayanıklı bir son kat sunmak için yeni kimyadan üretilen boya polimerlerine dayanırlar. Favorinial'da, alıcıların iç cephe boyası arayışında markalara verdiği önemin farkındayız. Bu nedenle, Albera, Marshall, Polisan, Filli gibi pazarın önde gelen markalarından en yeni iç mekan boyaları tedarik ettik. Satın alma ekibimiz tarafından tedarik edilen ürünler, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamak için bir dizi kalite testine tabi tutulur. . Ürünler, alıcılarımızın bütçesine uyacak şekilde rekabetçi bir aralıkta fiyatlandırılmıştır. Odalarınıza taze, yeni bir görünüm kazandırmak için Favorinial tarafından sunulan yeni ürün yelpazesinden seçim yapın. Ürünler, alıcılarımızın bütçesine uyacak şekilde rekabetçi bir aralıkta fiyatlandırılmıştır. Odalarınıza taze, yeni bir görünüm kazandırmak için Favorinial tarafından sunulan yeni ürün yelpazesinden seçim yapın. Ürünler, alıcılarımızın bütçesine uyacak şekilde rekabetçi bir aralıkta fiyatlandırılmıştır. Odalarınıza taze, yeni bir görünüm kazandırmak için Favorinial tarafından sunulan yeni ürün yelpazesinden seçim yapın.

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli  İç Cephe Boyası Favorinial’da bulabilirsin

Evlerin odasında mutfağında vc ve banyosunda dahi kullanılabilen ve bulunduğu ortamın rengini değiştiren iç cephe boyası çeşitleri tarzınızı ve iç dünyanızı yansıtır. Ev dekorasyonunda büyük bir öneme sahip olan iç cephe boyaları birbirinden farklı renk seçenekleri ile sunulur. Evini baştan aşağı yenilemek isteyenler hem tarzları hem de sezonun trend renklerini göz önünde bulundurarak bu geniş renk yelpazesi içinden seçim yapabilir. İç cephe boyası markaları sıcak ve kaliteli bir atmosfer oluşturacak çeşitli seçenekler sunar. Evinizde açık ve kapalı alanlarda etkili sonuçlar alınmasını sağlayan iç cephe boyalarının avantajlarından biri de kolay uygulanabilir kalitesine göre silinebilir hatta yıkanabilir olmasıdır. Çeşitli bileşenlerle üretilen ve görünüm olarak da birbirinden ayrılan en iyi iç cephe boyası çeşitleri bu özellikleri nedeniyle farklı bütçelere hitap eder. Ev ve iş yerlerinde duvarların yanı sıra kapı ve panelleri canlandırmak amacıyla da kullanılan iç cephe boyalarını favorinial.com üzerinden uygun fiyatlara alabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız olan boya fırçası fiyatlarını da indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

İç Cephe Boyası Çeşitleri ve Özellikleri

Markalar tarafından farklı kalitelerde üretilen iç cephe boyası çeşitleri özellikleri ve görünümleri bakımından değişiklik gösterir. Ev ve iş yerleri gibi yaşam alanlarına canlılık ve hareket katmanın en kolay yollarından biri olan iç cephe boyaları genel olarak su bazlı iç cephe boyası ve sentetik yağlı  boya olmak üzere ikiye ayrılır. Günümüzde daha sık tercih edilen su bazlı boyalardır su bazlı boyalar ise  silikonlu ve plastik iç cephe boyaları olmak üzere ikiye ayrılır. Günümüz en fazla tercih edilen boya silikonlu iç cephe boyasıdır. Sağlıklı ve ekonomik bir alternatif olan plastik iç cephe boyası çeşitleri mat bir görünüme sahiptir. Pürüzlü bir yapıya sahip olan boyaların en önemli avantajlarından biri kapatıcılığının yüksek olmasıdır. Kokusuz olan plastik boyalar aynı zamanda uygulama sonrasında hızlı bir şekilde kurur. Yeni nesil silikonlu iç cephe boyası çeşitleri ise genellikle ipeksi mat, özel mat , yarı mat ya da parlak görünümündedir. Uygulandığı alana pürüzsüz bir görünüm veren boyalar silinebilir özelliğe sahiptir. İpeksi mat, yarı mat gibi çeşitleri olan silikonlu boyalar özellikle dekoratif bir görünüme sahip olmalarıyla da tercih nedeni olur. Boya ambalajları 2.5 lt,3,5 kg,7,5lt,10 kg,15 lt,20 kg ölçülerinde baz halinde olur ve istediğiniz renkte renk makinelerinde renklendirilir.

İç Cephe Boyası Fiyatları

Hayatınıza renk katan ve ortamınızın havasını değiştiren ve ruh halinizi yansıtan İç cephe boyası fiyatları kalite, kalite  değiştiği için fiyatlarında  farklılık gösterir. Bu anlamda, su bazlı ve sentetik yağlı bazlı boyalar ile silikon ve plastik boyaların fiyatları bu boya çeşitlerinin yapıları ve görünümleri nedeniyle birbirinden farklıdır. Aynı zamanda, bu boyaların uygulanabildiği alanlar da değişiklik gösterir. Markalar duvar, kapı, panel, cam ve ahşap alanlar için farklı özelliklerde boya üretimi yapar. Boyalar, ilgili yüzeylere doğrudan ya da aşamalı bir şekilde uygulanabilir. Doğrudan boyanın uygulanmayacağı alanlara macun, dolgu ya da renksiz astar boyalar da uygulamak gerekir. Tüm bu boya çeşitlerinin fiyatları markaya ve bileşenlere göre değişiklik gösterir. Uygulama biçimi ve boyanın temizliğinin nasıl olduğu da fiyatları etkileyen faktörler arasında bulunur. Pürüzsüz bir görünüme sahip olan silinebilir iç cephe boyası ve ısı yalıtımlı boya çeşitleri diğer boyalara göre farklı fiyatlandırılır. Buradan iç cephe boyası renkleri ve fiyatlarını inceleyerek bütçenize uygun boya çeşidini belirleyebilirsiniz.

İç Cephe Boyası Alırken Dikkat Edilecekler

İç cephe boyası seçiminde boyanın kalitesi ve özelliklerinden kullanım alanına, renklerden dayanıklılığa kadar pek çok etkene dikkat etmekte fayda bulunur. Boyanın parlak ya da mat olması ve silinebilir özelliğe sahip olması da önemli faktörler arasındadır. Özellikle çocuklu aileler için çabuk kirlenen duvarların temizliğinin pratik olması büyük önem taşır. Bu anlamda, duvarların yalnızca nemli bir bezle temizlenebilmesini sağlayan su bazlı silikonlu boyalar doğru tercihtir. Nefes alan bir yapıya sahip olan bu boyalar silindikten sonra da pürüzsüz görünümlerini korur. Plastik boyalarda ise temizlik için daha zahmetli işlemler uygulamak gerekir. Bu boyaların en önemli avantajı ise ekonomik olmalarıdır. Renkler de boya seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Uygulama alanını çok daha aydınlık göstermek isteyenler açık renk iç cephe boyası gibi açık renklere yönelebilir. Özellikle evlerin salon ve mutfak gibi bölümleri için uygundur. Koyu renk iç cephe boyası gibi koyu tonları ise yalnızca belli alanlarda kullanarak çok daha modern bir görünüm elde edebilirsiniz. İç cephe boya yorumları ve kullanıcı deneyimleri de boya satın alırken size yardımcı olacaktır.

İç Cephe Boyası Kampanyaları

Ev ve iş yerlerinde dekorasyonun önemli ögelerinden biri olan boyalar farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler iç cephe boyası çeşitleri fiyatlarının da değişmesine neden olur. Silinebilir özellikte olması, ısı yalıtımı yapması ve görünüm bu özellikler arasındadır. Günümüzde en sık kullanılan su bazlı boyaların çoğu silinerek pratik bir şekilde temizlenebilir. Özellikle silikonlu boyaların tercih edilmesinde temizliğin kolay olması büyük bir etkendir. Deterjana bile gerek kalmadan yalnızca nemli bir bezle silinen duvarlardan lekeler ve kirler kolaylıkla çıkar. Diğer boya çeşitlerinde ise temizlik yaparken boyanın rengine zarar verme riski vardır. Bununla birlikte, plastik boya çeşitleri de ekonomik ve sağlıklı bir alternatif olmasıyla tercih edilir. Evinizde hangi boyayı tercih edeceğinize karar verirken iç cephe boyası tavsiyesi ve yorumlarını dikkate alabilirsiniz. Ortamın büyüklüğüne göre hacmi değişen boyaların da fiyatları farklıdır. İç cephe boyası 1 lt ile tek katta 15-20 m2 alan boyar. Buradan indirimleri takip edebilirsiniz. En iyi boya fiyatları avantajı sunan kampanya dönemleri sayesinde bütçenizi zorlamadan aradığınız ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kaliteli İç Cephe Boyaları

Geniş bir kullanım alanına sahip olan en ucuz iç cephe boyası çeşitleri farklı kalite ve görünümlerdedir. Ev ve iş yerleri gibi kapalı alanlarda bulunan duvarlar, kapılar, camlar ve pencere pervazları gibi bölümlerde kullanılan boyaların kalitesi bazı özelliklere göre anlaşılabilir. Kaliteli boyaların kapatma işlevi oldukça yüksektir. Özellikle duvarlarda, uygulamanın ardından altta kalan bölümün görünmemesi gerekir. Bu anlamda, duvarın niteliğine göre uygulanan boya miktarı değişir. İç cephe boyası 7,5 lt seçenekleriyle salon gibi geniş alanlar rahatlıkla boyanabilir. Boyanın rulo fırçalarla pratik bir şekilde uygulanabilmesi ve hızlı kuruması da kullanıcıların aradığı özellikler arasında bulunur. İç cephe boyalarının çizilmelere, sürtünmelere ve silinmeye karşı dayanıklı olması da boyaların kalitesini ortaya çıkaran faktörlerden biridir. Farklı özelliklere sahip boyalar geniş bir renk alternatifine sahiptir. İster gri iç cephe boyası ile ortama modern bir görünüm verebilir, isterseniz de canlı ve parlak renklerle sıcak ve samimi bir atmosfer yaratabilirsiniz. favorinial.com üzerinden iç cephe boyası özellikleri ve fiyatlarını karşılaştırarak en uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz.

İç Cephe Boyası Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İç cephe boyası yapılırken duvar hazırlığı, mekâna uygun iç cephe duvar boyası ve fırça seçimi, odadaki eşyaların koruma örtüsü ile korunması, iç cephe duvar boyasının hazırlanması ve birkaç kat uygulanması gibi takip edilmesi gereken aşamalar bulunur. İç cephe boyası uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta duvarların boyama işlemine hazır oluşudur. Duvarda kabarma veya çatlak gibi çeşitli deformasyonlar varsa, bunların düzeltilmesi ve yok edilmesi ile işleme başlanması gerekir. Duvar pürüzsüz hale getirilip ıslak bir bez ile temizlendikten sonra iç cephe boyama işlemine başlanabilir. 
Duvar boyama işlemine başlanırken, ihtiyaç duyulacak olan duvar boyası miktarının doğru bir şekilde hesaplanması ve iç cephe duvar boyası satın alma işleminin buna göre yapılması büyük bir önem taşır. Bu sayede hem bütçenize daha uygun bir şekilde iç cephe duvar boyası alışverişi yapmış olursunuz hem de duvar boyama işleminiz yarıda kalmaz. Örneğin birden fazla 2,5 litrelik iç cephe duvar boyası satın almak yerine iç cephe boya 7,5 lt kutu satın almak daha avantajlı olabilir. Bunun için 7,5 lt duvar boya fiyatları takip edilebilir ve en doğru tercih yapılabilir. Duvar boyası satın alındıktan sonra üzerinde yazılan talimatlara göre hazırlanmalıdır. Boya, ihtiyaca göre iki veya üç kat uygulanabilir. Her uygulama arasında boyanın kuruması için yeterli sürenin beklenmesi önemlidir.

İç Cephe Boyaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İç Cephe Boyası Nasıl Yapılır?

İç cephe boyası yapmanın ilk aşaması boyanın hazırlanmasıdır. Boya, üzerinde belirtildiği şekilde suyla seyreltilerek hazırlanır. Hazır olan boya, boya işlemine hazır olan duvara doğru bir fırça ile uygulanır. İlk kat boyanın kuruması için zaman tanınır ve daha sonrasında ikinci kat boya uygulanır. İkinci kat boya, genellikle duvarda görülmesi istenen rengi verir. İhtiyaç duyulduğu durumlarda üçüncü kat boya uygulaması da yapılabilir. Duvarlarda istenen rengin tam olarak elde edilebilmesi ve istenmeyen fırça izlerinin oluşmaması için, her uygulama arasında boyanın kuruması için yeterli süre tanınmalıdır.

2.5 Litre İç Cephe Boyası Kaç Metrekare Boyar?

İç cephe boyası satın alınırken ilk akla gelen sorulardan biri, kaç litrelik duvar boyasına ihtiyaç duyulacağı ve duvar boyası fiyatları olur. En sık tercih edilen miktarlardan biri olan 2,5 litrelik duvar boyası, çoğu iç cephe boya markalarının ürünleri arasında yer alır. 2,5 litre iç cephe boyasının kaç metrekare için yeterli olduğu sorusunun cevabı ise yaklaşık 10 metrekarelik bir oda olarak bilinir. Ancak en doğru cevabın bulunabilmesi için boyanacak alanın tam olarak hesaplanması, boyanın su ile seyreltildikten sonra kaç litre olacağı gibi detaylı bilgilere ihtiyaç duyulabilir.

İç Cephe Boyası Nasıl Hazırlanır?

İç cephe boyanın hazırlanış şekli, genellikle duvar boyası kutusunun üzerinde yazılı olarak yer alır. İç cephe boyalar, içerisine belirli bir miktar su eklenerek inceltilmeye ihtiyaç duyar. Bu oran genellikle yaklaşık %20 civarındadır.  Örneğin iç cephe boyası 15 lt ise 3 litre su eklemek gerekebilir. Ancak en doğru miktar için iç cephe duvar boyasının üzerinde yazan talimatlara bakmak gerekir. Su miktarı ne kadar fazla olursa boyanın kapatıcılığı o denli az olabilir. Bu nedenle su eklerken dikkatli davranmak gerekir.

İç Cephe Boyası Nasıl Seçilir?

İç cephe boyası seçimi yapılırken renk, marka ve bu alışveriş için ayrılan bütçe gibi faktörler göz önünde bulundurulur. Duvarları renklendirilecek olan mekanda yer alan mobilyaların ve dekoratif unsurların renkleri, iç cephe boyası renginin seçiminde önemli bir unsurdur. Örneğin mobilyalar ve dekoratif objeler füme veya siyah gibi koyu bir renge sahipse, duvarların da koyu renk olmaması, mümkün olduğu kadar bej, krem veya beyaz gibi açık renkte olması gerekir. Bu sayede mekanda renk dengesi yaratılabilir ve oda, daha aydınlık ve ferah görünebilir.

En Çok Satan İç Cephe Boyalar

Sil-pak
Marshall özel mat
Marshall maximum
Albera Silica
Albera integra
Albera ikon