Menu
Sepet

Duvar Kağıtları

Evinize uzun bir günün sonunda gelmeyi dört gözle bekleyeceğiniz bir yer haline dönüştürmek için dizayn etmek oldukça önemlidir. Evinizi yenilemeye başlamak için ilk işe duvarlarınızı değiştirmekle başlayabilirsiniz. Duvar kağıtları, dekorasyonda istenilen renk ve dokuya sahip oldukları için eve farklı bir bakış açısı katar.

Normal,  badana boyalarına kıyasla daha uygun fiyatlara sahip olan duvar kağıtları ile evinizde istediğiniz gibi bir değişiklik elde edebilirsiniz. Duvar kağıtları, dekorasyonda kullanım pratikliği sağlar. Uygulanması ve çıkarılması çok basittir.

Bazı modeller, profesyonel kişilerin uygulamalarından ziyade duvar kağıtlarını kullanıcıların da kendi başlarına uygulamalarına olanak sağlar. Ufak bir dokunuşla uygulayacağınız duvar kağıdı ile bütün evin havasını değiştirebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Modelleri

Evinizin salon duvarlarına derinlik katan, çevrenizi hoş bir görünüm sağlayan duvar kağıtları, aynı zamanda eşyalarla gösterdiği uyum ile de tamamlayıcı bir unsur olarak ön plana çıkıyor. Klasik stillerde mobilyalar kullanmayı seviyorsanız duvar kağıtlarında da klasik dönemden parçalar taşıyan motiflerin izlerini sürebilirsiniz.

Şiirsel ayrıntılarla bezenmiş zarif görünümlü duvarların mobilyalarınız ile olan uyumunu izlemekten estetik bir haz duyabilirsiniz. Gerek zarafetiyle gerekse detaylı çizimleriyle duvarlarınızda göz gezdirdiğinizde sizi güzellikler diyarına alıp götüren harika duvar  kağıtlar arasında zevkinize uygun seçimler yapabilirsiniz.

Çoğunlukla çiçek, yaprak ve şal desen olarak ön plana çıkan klasik motifler, özellikle büyük salonlarda ve el oyması mobilyalarla muhteşem bir uyum sağlamayı başarıyor. Geçmişi yaşatmayı ve geçmişin izlerini hafızanızdan silmek istemiyorsanız tarzınıza uygun olarak duvarlarınızı kaplayabilirsiniz.

Modern bir ev dizayn etmeyi düşünüyorsanız bu seçiminize göre eşyalar tercih edecekseniz duvar kaplamalarınızı da aynı biçimde daha hareketli ve aydınlık modellerden tercih edebilirsiniz. Amerikan stiline sahip mobilyalar ile çok uyumlu bir tarzı ortaya sunan kum beji düz duvar kağıtları ya da düz renk kabartma motifli kağıtlar da ilginizi çekebilir.

Nostalji aşkınıza hitap eden damask desenli ürünler ile boydan boya salonunuzu kaplatabilirsiniz. Damask desen perdeler veya koltuklar tercih ediyorsanız karışıklığın önüne geçmek adına desensiz ya da yalnızca kabartmaları olan duvar kağıtlarını değerlendirebilirsiniz.

Kullanacağınız alan eğer küçükse desenlerin de küçük olması ya da kağıdın düz renk olması evin daha geniş gösterilmesini sağlayabilir. Otel, okul, yurt, düğün salonu, balo salonu gibi geniş alanlarda büyük desenler tercih edildiğinde çok daha başarılı bir sonuç elde edilebilir. Değişik  konsept yaratmak isterseniz şehir görünümlü, manzaralı kağıtlarda tercih edebilirsiniz. 

Duvar Kağıdı Fiyatları

İç mekanlara muhteşem bir hava katan duvar kaplamaları arasında yer alan vinil ürünlere de göz atabilirsiniz. Ürünlerin temizlenmesi oldukça pratiktir, lekeyi içine hapsetmediği için kolayca temizlenebilir. Ahşap ya da seramik yer döşemeleriyle uyum sağlayarak dekorasyonda bütünlüğün yakalanmasına neden olur.

Geniş ve profesyonel ortamlarda, restoranların büyük boyutlu kokteyl salonlarında duvarların tuğla görünümlü görseller ile kaplatılması da ayrı bir konsept yaratılmasına neden olur. Sibirya tuğla, kesme taş, taş beton ya da Pamukkale taş döşeme stili ile hazırlanan tuğla ve taş desenli kaplamaları dekorasyona zengin bir hava katması için tercih edebilirsiniz.

Sinema salonlarında, toplantı salonlarında, tatil köylerinde, tercih edebileceğiniz değişik duvar kağıdı modelleri ile mekanınıza perspektif kazandırabilirsiniz. Evde yatak odaları için tercih edebileceğiniz duvar kağıtlarını soft renklerden ve düz ya da küçük çiçek desenlerden seçebilirsiniz. Sarmaşık desenleri, bulut görünümleri de kesintisiz bir uyku için ideal tercih olabilir.

Kelebekli çiçekli duvar kağıtlarını da oturma salonların da değerlendirebilirsiniz. Bebeğinizin odasını şimdiden hazır hale getirmek istiyorsanız sevimli çizgi film karakterlerinin yer aldığı görsellere sahip duvar kaplamaları da ilginizi çekebilir. Kız veya erkek çocuklarına hitap eden ayrı ayrı hazırlanan örüntülü duvar kağıtları çocukların taktirini kazanmayı başarır.

Duvar ve diğer zeminlerin dekore edilmesi ile ilgili olarak alanında popüler olan markaların orijinal ürünlerinin bulunduğu harika tasarımlar içerisinde kalite, renk ve desen bakımından karşılaştırma yaparak karar verebilirsiniz. Farklı fiyat avantajları ile sunulan ürünleri de birbirleriyle karşılaştırabilirsiniz.

Evinizde tercih etmek istediğiniz kağıtları aileniz ve arkadaşlarınızla beraber, ürünleri değerlendirerek tercih edebilirsiniz. Profesyonel bir alan için tercih yapıyorsanız mekanın değişik metrekarelere sahip alanları için farklı desenleri tercih edebilirsiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.