Sepet
Dış Cephe Boyası

Dış Cephe Boya Modelleri

Dış cephe boyaları seçim yapmak yaşam alanlarımız için almamız gereken en önemli kararlardan bir tanesidir. Yaşam alanlarınızı dışarıdaki doğa koşullarına karşı koruyacak olan dış cephe boyaları, iç mekanlarda kullanacağınız boya çeşitleri ile aynı olmamalıdır. Silikonlu dış cephe boyası da bu koşullara karşı dayanıklı olan, farklı renk alternatifleri mevcut olan boya çeşitleridir. Yaşam alanlarınız dış cephesinin hangi renk olmasını arzu ediyorsanız buna göre karar verip gereksiniminize yönelik dış cephe boya renkleri satın alıp istediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz.

 

En çok tercih edilen dış cephe boya renkleri, koyu gri dış cephe boyası ve tek katlı ev dış cephe boya renkleri en uygun dış cephe boya fiyatları ile kategorimizde beğeninize sunulmuştur.

 

Dış Cephe Boyaları

Silikonlu dış cephe boyası, dış cephe boyaması yapıldıktan sonra üstünde kalarak dışarıdan görünecek en son katı oluştururlar. Dış Cephe boyalarının oluşturduğu katman yağmur, rüzgar ve güneş ışınları ile karşılaşacak olan boya çeşididir. Dış cephe boya çeşitleri, güneş ışınlarına karşı dayanıklı yapıdadır. Dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca dış cephenizi yeniden boyatmanıza ihtiyaç kalmadan kullanmanızı sağlar.

 

Dış cephe boyası, su çekmeyen dokusu sayesinde dış cephe duvarlarınızın yağmur, kar gibi doğa koşullarından etkilenmemesini garanti etmektedir. Dış cephe boya çeşitleri nefes alan yapıda oldukları için rutubet, nem ve küf gibi duvarlarınız da hasar verecek oluşumları önler. Böylelikle duvarlarınızın bozulmaması için endişe duymanıza gerek kalmaz.

 

Tabiat koşullarına uyum sağlayan, insanların sağlığını da koruyan dış cephe boya modelleri su bazlı oldukları için hızlıca kururlar. Böylelikle dış cephe duvarlarının kurumasını beklemek için zaman kaybetmek durumunda kalmazsanız. Silikonlu dış cephe boya uygulanmasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus boyayı yağışlı havalarda uygulama yapmamaktır. Şayet binanın dış cephesi kuru olmadığı takdirde, dış cephe boya performansını tam anlamıyla gösteremeyecek ve küflenmelere, nemlenmelere yol açacaktır. Bu durum dış cephe boya çeşitlerinin amacının tersi bir etki oluşturacağı için istenmeyen durumlar meydana gelecektir.

 

Dış cephe yaşam alanlarına dışarıdan bakıldığı zaman ilk görünen bölüm olduğu için binanın güzel görünmesi bakımından çok önemlidir. Dış cephe boyaları bu görüntüyü sağlayabilecek materyaller oldukları için boyaların tercihi de oldukça önemlidir. Dış Cephe boyası mat ve maksimum örtücülük gibi özelliklere sahip olduğu için dış cephenizde istediğiniz rengi kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Dış cephe boya renkleri, güneş ışınlarından etkilenip renklerinde bozulma olmaz.

 

Dış Cephe Boya Fiyatları

Silikonlu dış cephe boya modelleri her gereksinime uygun olacak ebatlarda ve renklerde üretilmiştir. Dış cephe Boya fiyatları da her bütçeye uygun olacak skalada çeşitlenir. Dış cepheleri bir defa boyadıktan sonra uzun yıllar kullanmanıza imkan sunan dış cephe boyaları doğa koşullarına karşı çok uyumlu oldukları için sizi gelecekte yapmanız gereken masraflardan da kurtarmış olur. Sizlerde yaşam alanlarınızı daha güzel hale getirmek için dış cephe boyası arıyorsanız, istediğiniz boya renginden gereksinim duyduğunuz boya çeşitlerini uygun fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz.

 

Boyalar uygulandıkları yüzeyin dış etkenlerden korunmasını ve dekoratif bir görünüm kazanmasını sağlayan ya da yüzeyi örten bir katman oluşturmak için ince katlar şekliden yüzeye uygulanan sıvı veya toz ürünlerdir.

 

Boyalar çoğunlukla uygulandıkları bölgeyi ve içerdikleri çözücülere göre sınıflandırılmaktadır. Bu sınıflandırılmada dış cephe boyası sunmuş olduğu avantajlarla önemli bir yer tutmaktadır.

 

Dış Cephe Boya Çeşitleri Nelerdir?

Dış cephe boyalar, solvent bazlı, su bazlı ve silikonlu olarak üçe ayrılmaktadır. Silikonlu dış cephe boyası, dış cepheye uygulanan ve neme karşı yüksek bir dirençlik oluşturan, yüzeye tutunmalarına katkı veren bağlayıcılarının silikon içeriyor olmasından dolayı bu şekilde tanımlanmaktadır.

 

Solvent bazlı dış cephe boyaları sentetik esaslı olan boyalardır. Su bazlı dış cephe boyalar doğa dostu olarak adlandırılmaktadır. Su bazlı boyalar, yüksek su iticiliğine sahip olduklarından dolayı yüzeyin su geçirmesine müsaade etmezler.

 

Dış cephe boyalar, her türden beton, briket, gaz beton, sıva ve tuğla gibi mineral yüzeylerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Su bazlı boyaların yanıcı özellikleri bulunmaz, ancak solvent bazlı boyalar yanıcı ve parlayıcı boyalardır.

 

Dış cephe boya fiyatları özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Dış cephe boya renkleri söz konusu olduğunda başta beyaz olmak üzere koyu kiremit rengi, kum rengi gibi renkler ve grenli dokulu boya seçenekleri öne çıkmaktadır.

 

Dış Cephe Boyaları Nasıl Olmalıdır?

Kaliteli bir dış cephe boyasında olması gereken özellikler arasında kapatıcılık, kolaylıkla uygulanabilir olması, fiziksel etkenlere karşı dayanıklı olması, deterjan, sabun ve yağ gibi kimyasal ve soğuk, sıcak, güneş, yağmur gibi etkenlere karşı dayanıklı olması, renk ve parlaklığının iyi olması sayılmaktadır.

 

Dış cephe boyaları yüzeye uygulanmadan önce boyanın inceltilmesine dikkat edilmelidir. boya ambalajının üstünde yer alan yazılar dikkate alınarak inceltme yapılması önemlidir. Her boyanın inceltme oranı değişir.

 

İnceltme oranının kullanılması düşünülen uygulama aletinin özellikleri de etkileyecektir. Kaliteli ve uygun fiyatlarda dış cephe boyasına ihtiyaç duyuyorsanız sitemizi şimdi ziyaret edin ve geniş ürün yelpazesinden ihtiyacınız olanı anında alın.

 

Dış cephe boya renkleri ve birbirinden farklı dış cephe boya modelleri en uygun dış cephe boya fiyatları ile Favorini Al da.

Dış Cephe Boyası